- KSOW 2014-2020
- Konkursy dla Partnerów KSOW
- Operacje realizowane przez Partnerów KSOW
- Pomoc Techniczna PROW 2014-2020
- KSOW 2007-2013
- Baza partnerów KSOW - formularz
- LGD w województwie łódzkim
- Produkty regionalne i tradycyjne
- Smaki Ziemi Łódzkiej
- "Złota Grusza"
- Biuletyn KSOW Województwa Łódzkiego
- Publikacje
- Konkursy
- Publikacja "Inteligentny rozwój obszarów wiejskich"
- Linki
- Polityka prywatności i plików cookies
Turystyka szansą rozwoju obszarów wiejskich
Szeroka gama zajęć merytorycznych i krótkie wyjazdy studyjne to składowe szkolenia dla przewodników turystycznych, które odbyło się w dniach 21 – 23 września w Łowiczu. Przewodnicy dowiedzieli się wielu informacji o Łowiczu i jego okolicach, zrozumieli dlaczego tak ważne jest promowanie regionu i jaką oni rolę w tym spełniają.
Bogaty program szkolenia rozdzielono na trzy dni. Pierwszego przewodnicy poznali historię Łowicza i regionu, zabytki architektoniczne i atrakcje turystyczne stolicy powiatu łowickiego. Wykłady zostały rozszerzone kolejnego dnia. Podczas sesji przedstawiono referaty i prezentacje na temat regionu łowickiego, jego walorów krajoznawczych i architektonicznych oraz niezmiernie ważnej roli przewodników turystycznych w promowaniu regionu. Tego dnia przeprowadzono również pierwszy z wyjazdów studyjnych – do Parku Etnograficznego Wsi Łowickiej w Maurzycach. Celem wyjazdu było ukazanie możliwości wykorzystania potencjału twórców ludowych i tradycji ludowych dla promocji obszarów wiejskich oraz prezentacja i promocja produktów regionalnych. Kolejne dwa wyjazdy miały miejsce ostatniego dnia szkolenia. Pierwszy na trasie Arkadia – Nieborów – Sromów – Boczki Chełmońskie i drugi, który obejmował Chruślin, Walewice, Sobotę i Pilaszków. Obydwa wyjazdy pokazywały jak rozpropagować region, dzięki jego wspaniałemu zapleczu turystycznemu i pokazywały jak wykorzystać jego niezaprzeczalne walory w ciekawy, czasem nowatorski, sposób.
Zrealizowane szkolenie niezaprzeczalnie przyczyniło się do podniesienia wiedzy osób najbardziej zaangażowanych w działania turystyczne, również te na obszarach wiejskich. Pozwoliło także na promocję obszarów wiejskich, dziedzictwa kulturowego oraz wzrost świadomości atrakcyjności turystycznej obszarów wiejskich. Sekretariat Regionalny KSOW Województwa Łódzkiego doskonale rozumiejąc potrzebę przeprowadzania takich szkoleń i ich wpływ na rozwój i promocję obszarów wiejskich z radością włączył się w organizowane przedsięwzięcie, wspierając jego realizację.