- KSOW 2014-2020
- Konkursy dla Partnerów KSOW
- Operacje realizowane przez Partnerów KSOW
- Pomoc Techniczna PROW 2014-2020
- KSOW 2007-2013
- Baza partnerów KSOW - formularz
- LGD w województwie łódzkim
- Produkty regionalne i tradycyjne
- Smaki Ziemi Łódzkiej
- "Złota Grusza"
- Biuletyn KSOW Województwa Łódzkiego
- Publikacje
- Konkursy
- Publikacja "Inteligentny rozwój obszarów wiejskich"
- Linki
- Polityka prywatności i plików cookies
Gratulujemy zwycięzcom Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Ekologii i Ochronie Środowiska
W dniu 17 marca br odbył się finał Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Ekologii i Ochronie Środowiska. Realizatorem projektu był Sekretariat Regionalny KSOW Województwa Łódzkiego wraz z Łódzkim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego zs w Bratoszewicach.
Finaliści ( rolnicy i uczniowie szkół rolniczych) wyłonieni zostali w eliminacjach, które odbyły się 3 marca w centrali ŁODR z/s w Bratoszewicach oraz w oddziałach: Piotrków Trybunalski i Kościerzyn.
Finał składał się z 2 części: testu oraz odpowiedzi ustnych. W I części finaliści rozwiązywali test składający się z 30 pytań a w II części 10 osób z najlepszymi wynikami z testu udzielało odpowiedzi na pytania problemowe.
Uczestnicy odpowiadali na pytania z następujących dziedzin:
1. Ekologiczna produkcja rolnicza.
2. Zasady cross-compliance
3. Ochrona środowiska w gospodarstwie rolnym z uwzględnieniem Zasad Dobrej Praktyki Rolniczej.
4. Odnawialne źródła energii
5. Programy rolnośrodowiskowe
O zwycięstwie decydowała suma punktów z testu oraz z odpowiedzi ustnych.
W konkursowych zmaganiach zwyciężył
Pan Krzysztof Kucharczyk - gm. Głowno
II miejsce zajęła Pani Elżbieta Olczyk- gm.Jeżów
III miejsce zajął– Pan Kacper Nowak -gm.Zduńska Wola
Pozostali laureaci:
IV miejsce- Dariusz Pawlak-gm. Lutomiersk
V miejsce- Łukasz Karbowiak- gm. Głowno
VI miejsce- Damian Kucharczyk- gm. Głowno
VII miejsce- Jakub Krukowski- gm. Kutno
VIII miejsce- Magdalena Nowacka- gm. Stara Biała
IX miejsce- Andrzej Szubert- gm. Nowosolna
X miejsce- Agnieszka Dobruchowska- gm. Złoczew
Finalistów uhonorowano nagrodami rzeczowymi , dyplomami oraz pucharami.
Nagrody rzeczowe dla finalistów : aparaty fotograficzne, ramki cyfrowe, odtwarzacze MP 4 oraz gadżety ufundował Sekretariat Regionalny KSOW Województwa Łódzkiego.
Nagrody laureatom wręczali: Pan Jerzy Runiński-Z-ca Dyrektora Departamentu Funduszu Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, Pan Janusz Szrama - Dyrektor ŁODR zs w Bratoszewicach oraz Pan Karol Szewczyk -dyrektor ŁODR zs w Bratoszewicach Oddział w Piotrkowie Trybunalskim.