- KSOW 2014-2020
- Konkursy dla Partnerów KSOW
- Operacje realizowane przez Partnerów KSOW
- Pomoc Techniczna PROW 2014-2020
- KSOW 2007-2013
- Baza partnerów KSOW - formularz
- LGD w województwie łódzkim
- Produkty regionalne i tradycyjne
- Smaki Ziemi Łódzkiej
- "Złota Grusza"
- Biuletyn KSOW Województwa Łódzkiego
- Publikacje
- Konkursy
- Publikacja "Inteligentny rozwój obszarów wiejskich"
- Linki
- Polityka prywatności i plików cookies
Finał Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Ekologii i Ochronie Środowiska 2014
W Łódzkim Ośrodku Doradztwa Rolniczego zs. w Bratoszewicach 8 kwietnia br. odbył się finał Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Ekologii i Ochronie Środowiska.
Finaliści: rolnicy i uczniowie szkół rolniczych wyłonieni zostali w eliminacjach, które odbyły się 25 marca 2014 r. w oddziałach w Piotrkowie Trybunalskim i Kościerzynie oraz centrali ŁODR.
Finał olimpiady składał się z 2 części: testu oraz odpowiedzi ustnych. W I części finaliści rozwiązywali test składający się z 30 pytań, a w II części 10 osób z najlepszymi wynikami z testu udzielało odpowiedzi na pytania problemowe.
Uczestnicy odpowiadali na pytania z następujących dziedzin:
1. Ekologiczna produkcja rolnicza.
2. Zasady cross-compliance
3. Ochrona środowiska w gospodarstwie rolnym z uwzględnieniem Zasad Dobrej Praktyki Rolniczej.
4. Odnawialne źródła energii
5. Programy rolnośrodowiskowe
O zwycięstwie decydowała suma punktów z testu oraz z odpowiedzi ustnych.
W konkursowych zmaganiach zwyciężyli:
I miejsce - Andrzej Szubert – rolnik, Plichtów, powiat łódzki wschodni
II miejsce - Przemysław Matera – uczeń ZSR CKU w Wolborzu, Psary Lechawa, powiat piotrkowski
III miejsce - Agnieszka Bejmert - rolniczka, Kornaty, powiat zduńskowolski
Pozostali laureaci:
IV miejsce- Adrian Wróbel - uczeń ZSR w Lututowie , Biała Parcela, powiat wieluński
V miejsce- Bartosz Kornacki – rolnik, Annopole Nowe, powiat zduńskowolski
VI miejsce- Patryk Kurp – uczeń ZSR w Lututowie, Ciołki, powiat sieradzki
VII miejsce- Kamil Gniatkowski – uczeń ZS CKR w Dobryszycach, Wola Malowana, powiat radomszczański
VIII miejsce- Dawid Goska – uczeń ZSR CKU w Wolborzu, Antoninów, powiat opoczyński
IX miejsce- Daniel Bury – uczeń ZSP nr 2 RCKUiP w Łowiczu, Gągolin Płd., powiat łowicki
X miejsce- Michał Dawid – uczeń ZS CKR w Dobryszycach, Wielgomłyny, powiat radomszczański
Nagrody rzeczowe dla finalistów konkursu (aparaty fotograficzne) ufundował Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.
Gratulacje oraz nagrody laureatom oraz pozostałym uczestnikom złożyli: Maria Kaczorowska – dyrektor Departamentu Funduszu Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, Renata Nowak z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Małgorzata Gabryelczak i Beata Wszołek – z-cy dyrektora ŁODR zs. w Bratoszewicach.
Wszystkim uczestnikom finału, laureatom, oraz sponsorom serdecznie dziękujemy.
Aneta Kutkowska
Fot. Cezary Solarczyk