Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Logo Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

     Jednostka Regionalna KSOW Województwa Łódzkiego (wersja archiwalna)

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Konkursy dla Partnerów KSOW

Konkursy dla partnerów Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na wybór operacji, które będą realizowane w ramach dwuletnich planów operacyjnych ogłasza Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi na początku roku, w styczniu.

Nabór wniosków o wybór operacji trwa dwa tygodnie, ogłoszenie pojawia się wcześniej, aby Partner miał odpowiednio dużo czasu na przygotowanie i złożenie wniosku.

Ogłoszenie o konkursie pojawia się na stronie lodzkie.ksow.pl, a dodatkowo wszyscy zapisani w bazie partnerów KSOW otrzymują wiadomość elektroniczną z informacją o nowym naborze wniosków.

Wszelkie niezbędne dokumenty i odpowiednie informacje znajdują się w zamieszczonym ogłoszeniu. Pomocą służą również pracownicy JR KSOW WŁ.

Nie ma określonego limitu na operację zgłoszoną przez Partnera w konkursie – nie może jedynie przekroczyć limitu środków przewidzianych w ramach konkursu dla danego działania, który jest podany w konkursie.

Przed złożeniem wniosku należy zrobić rozeznanie rynku na usługi, jakie obejmuje realizacja operacji. Oznacza to oszacowanie wartości zamówienia przez porównanie cen u co najmniej trzech potencjalnych dostawców towarów lub usługodawców, o ile na rynku tylu istnieje. Dopuszczalny jest każdy rodzaj rozeznania rynku, ale musi zostać udokumentowany.

Wniosek KONIECZNIE trzeba wypełniać po zapoznaniu się z Instrukcją (każde pole we wniosku należy wypełniać dopiero po zapoznaniu się z zapisami Instrukcji, która wyraźnie wskazuje jakie informacje w którym punkcie muszą się znaleźć). Wypełnienie niezgodnie z Instrukcją będzie skutkowało wezwaniem partnera do uzupełnienia wniosku i wydłużeniem procedury oceny wniosków.


Jak wypełniać wniosek? – prezentacja ze szkolenia

Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009