Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Logo Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

     Jednostka Regionalna KSOW Województwa Łódzkiego (wersja archiwalna)

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Z wizytą na Podlasiu

17.09.2018

Rolnicy z regionu łódzkiego w ramach wyjazdu studyjnego odwiedzili Podlasie. Zorganizowany w dniach 12-14 września wyjazd miał na celu zachęcenie do podejmowania nowych form produkcji i hodowli w rolnictwie ekologicznym.
Uczestnicy odwiedzili gospodarstwo Produkty Mleczne s.c. Agnieszki i Marcin Bielec, gdzie produkowane są oryginalne sery korycińskie. Kolejnym miejscem w programie wyjazdu był Ziołowy Zakątek – obiekt łączący bazę noclegową z ofertą edukacyjną. W Ziołowym Zakątku rolnicy zapoznali się z historią ziołolecznictwa i tradycyjnego zbioru roślin ze stanu naturalnego. Sam właściciel obiektu dzielił się swoją wiedzą zielarską podczas oprowadzania grupy po ścieżkach edukacyjnych Podlaskiego Ogrodu Botanicznego. Nieodłącznym elementem działalności zielarskiej i botanicznej tego miejsca jest również firma producencka Dary Natury, powstała ponad 26 lat temu. Również firmę Daru Natury również mogli zwiedzić uczestnicy, przyglądając się procesowi produkcji mieszanek ziołowych. Kolejnym miejscem, które odwiedzili rolnicy było gospodarstwo hodujące alpaki. Mariusz Wierzbicki, jako pierwszy w Polce założył farmę tych zwierząt w Polsce i jest liderem w hodowli alpak w Polsce. Mógł podzielić się sowimi doświadczeniami z uczestnikami wyjazdu oraz pokazać im swoja hodowlę.

 


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009