Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Logo Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

     Jednostka Regionalna KSOW Województwa Łódzkiego (wersja archiwalna)

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Pociąg do smaków łódzkiego

26.08.2019

25 sierpnia odbył się drugi wyjazd z cyklu wycieczek „Pociąg do smaków łódzkiego”, którego pomysłodawcą i inicjatorem jest Centrum Inicjatyw na rzecz Rozwoju REGIO. Wyjazdy organizowane są we współpracy z ŁKA przy współfinansowaniu ze środków Województwa Łódzkiego. To oryginalny pomysł na świętowanie 100-lecia istnienia Województwa Łódzkiego.

Pociąg do Łowicza wystartował z dworca Łódź Fabryczna.

Oprócz walorów turystycznych poszczególnych regionów, promowane były również produkty tradycyjne wpisane na Listę Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Celem projektu jest rozpowszechnienie wiedzy nt. dziedzictwa kulinarnego naszego regionu oraz zachęcenie potencjalnych odbiorców do poszukiwania i nabywania produktów bezpośrednio od producentów. W województwie łódzkim na Listę Produktów Tradycyjnych prowadzoną przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wpisane są 142 produkty. W dniu 25 sierpnia promowane były produkty tradycyjne z województwa łódzkiego – „Miód Ziemi Brzezińskiej, Wzniesień Łódzkich i Rawki” oraz „Chleb żytni z mlekiem”.


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009