Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Logo Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

     Jednostka Regionalna KSOW Województwa Łódzkiego (wersja archiwalna)

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Regionalny Turniej Sołectw 2019

29.08.2019

Już w najbliższą niedzielę (1 września) zapraszamy do Szadku na Regionalny Turniej Sołectw. Organizatorem imprezy jest Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Szadku, a partnerami Gmina i Miasto Szadek, Lokalna Grupa Działania "Podkowa" oraz Gminne Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Szadku.

W turnieju uczestniczyć będzie 26 sołectw z terenu województwa łódzkiego, które będą rywalizowały w trzech kategoriach konkursowych: potrawa regionalna, prezentacja artystyczna oraz wystawa rękodzieła.

W ramach prezentacji artystycznej sołectwa uczestniczące w konkursie będą miały za zadanie przedstawienie 15-sto minutowego programu obrzędowego. Oceniana będzie oryginalność i pomysłowość przedstawionej prezentacji, walory artystyczne, wielopokoleniowy charakter wystąpienia.

W ramach wystawy tematycznej oceniany będzie sposób prezentacji stoiska wystawienniczego sołectwa, w tym prezentacja rzemiosła artystycznego, wyrobów rękodzielniczych, przedmiotów użytkowych związanych z wsią.

W kategorii tradycyjna potrawa, sołectwa będą rywalizowały w oparciu o  regionalne dania przygotowane do degustacji. Oceniane będą walory smakowe, dobór produktów, sposób podania potrawy.

Celem imprezy jest integracja mieszkańców regionu łódzkiego,  promowanie tradycji i folkloru, podniesienie poziomu wiedzy na temat podejmowania działalności na wsi.

Operacja współfinansowana jest ze  środków Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

 


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009