Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Logo Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

     Jednostka Regionalna KSOW Województwa Łódzkiego (wersja archiwalna)

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Darmowy wyjazd studyjny

12.09.2019

Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego zs. w Bratoszewicach oraz Sieć na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich zaprasza do udziału w bezpłatnym wyjeździe studyjnym pn. „Innowacyjne metody promocji żywności tradycyjnej i regionalnej na przykładzie dobrych praktyk z woj. kujawsko - pomorskiego”, który odbędzie się w dniach 16-19.09.2019 r. na teren woj. kujawsko-pomorskiego.

Wyjazd studyjny organizowany jest w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020, Plan Operacyjny na lata 2018-2019.

Wyjazd skierowany jest do: rolników, przedsiębiorców, przetwórców, pracowników naukowych, doradców rolniczych, mieszkańców obszarów wiejskich oraz potencjalnych członków grup operacyjnych.

W programie:

Wykłady:

I. Wykład pn. „Przepisy prawa żywnościowego w kontekście produkcji w ramach krótkiego łańcucha dostaw. Bezpieczeństwo produkcji żywności fermentowanej”-

II. Wykład pn. „Bezpieczeństwo produkcji żywności pochodzenia zwierzęcego – mleko i produkty mleczarskie”

III. Wykład pn. „Bezpieczeństwo produkcji żywności pochodzenia zwierzęcego – mięso i produkty mięsne”

IV. Wykład pn. „Możliwości finansowania grup operacyjnych w ramach działania "Współpraca" objętego  PROW  2014-2020”

Wizyty studyjne:

1. Wizyta w Zakładzie Sadowniczym – Wojciech Klimkiewicz – Wtelno - wpisany na listę Dziedzictwa Kulinarnego oraz członek w Spiżarni Kujawsko-Pomorskiej.

2. Wizyta w Polder – producent kajmaków – wpisany na listę Dziedzictwa Kulinarnego oraz członek Spiżarni Kujawsko-Pomorskiej.

3. Wizyta w Olejarni Świecie – Świecie nad Osą – wizyta wraz z degustacją oraz spotkanie z Panią Ewa Grewling ze Spiżarni Kujawsko-Pomorskiej.

4. Wizyta w Gospodarstwie Specjały Spod Strzechy – Józef Siadak – Dolny Lubicz.

Każdy uczestnik otrzyma bezpłatne materiały szkoleniowe.

Więcej informacji:

Strona ODR w Bratoszewicach

Anna Lichman – główny specjalista ds. innowacji

e-mail: a.lichman@lodr-bratoszewice.pl

tel. 797 187 074


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009