Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Logo Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

     Jednostka Regionalna KSOW Województwa Łódzkiego (wersja archiwalna)

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Targi Natura Food &beECO za nami

06.10.2020

Przepis na kwas chlebowy ma już kilkadziesiąt lat, nadwarciański chrzan jest nie do zdobycia w sklepie, a przetwory firmy Dros, korzeniami sięgają pewnego młynarza i dębowych beczek… Największe w Polsce targi prezentujące produkty tradycyjne Natura Food zagościły po raz trzynasty w łódzkiej Atlas Arenie.

– Trudno się nie cieszyć, widząc tylu wystawców, mimo trwającej pandemii – mówi Andrzej Górczyński, członek Zarządu Województwa Łódzkiego. –  A dlaczego Łódź i Łódzkie? Ponieważ jesteśmy regionem rolników i regionem, w którym rosną jedne z największych sadów w Polsce i Europie, produkujemy doskonałą żywność. Jesteśmy tu, żeby ją promować.

Łódzkie było jednym z trzech województw obok lubelskiego i kujawsko-pomorskiego, które prezentowało podczas targów zdrową i tradycyjną żywność. Od piątku do niedzieli – czyli od 2 do 4 października łódzkie kusi przy ul. Bandurskiego: kwasem chlebowym, którego tradycja sięga jeszcze przedwojennych czasów, znakomitymi przetworami z warzyw, inspirowanymi tradycyjną metodą robienia ogórków kiszonych w beczce dębowej, sokiem z buraków z delikatnym dodatkiem m.in. soku z wiśni czy chrzanem z dodatkiem czarnej porzeczki, którego tajemnica jest pilnie strzeżona.

Łódzkie stanęło na wysokości zadania. A stoisko z tradycyjnymi przetworami, zorganizowane przez Departament Rolnictwa i Ochrony Środowiska wspólnie z Departamentem Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich, cieszyło się ogromnym zainteresowaniem przybyłych gości

MAP/fot. Adam Staśkiewicz

Źródło: www.lodzkie.pl


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009