Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Logo Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

     Jednostka Regionalna KSOW Województwa Łódzkiego (wersja archiwalna)

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

"Złota Grusza"

Agroturystyka jest szczególną formą wypoczynku, która umożliwia związek turysty z gospodarstwem rolnym, obejmuje czynny wypoczynek w otoczeniu przyrodniczym gospodarstwa oraz korzystanie z jego produkcji i usług. Jako jedna z niewielu form pozarolniczej działalności, stymuluje rozwój rolnictwa, stwarzając korzystny rynek zbytu surowców i produktów rolniczych, a przez wynajem kwater i świadczenie usług, zwiększa dochody osobiste rolnika. W ten sposób staje się ważnym, alternatywnym wobec rolnictwa, źródłem dochodu. To dzięki agroturystyce zwiększa się atrakcyjność terenów wiejskich i aktywność gospodarcza lokalnych środowisk.

Mając to wszystko na uwadze i chcąc wspierać rozwój agroturystyki w regionie Jednostka Regionalna KSOW Województwa Łódzkiego organizowała „Wojewódzki konkurs na najlepsze gospodarstwo agroturystyczne – Złota Grusza”. Jego celem była między innymi identyfikacja przykładów dobrych praktyk i rozpowszechnianie informacji o nich, a co za tym idzie zachęcanie do tworzenia gospodarstw agroturystycznych i ulepszania już istniejących.


W Łódzkiem nie ma gór ani morza, ale to nie znaczy, że nie można tu wspaniale spędzić wakacji. Lasy, łąki, stawy, w których można łowić, trasy rowerowe, konie i wiele, wiele innych – można by wymieniać w nieskończoność! A wszystko to oferują gościom gospodarstwa agroturystyczne, jedna z największych pereł turystycznych regionu. Z prawdziwą radością i pewnością siebie Sekretariat Regionalny KSOW Województwa Łódzkiego zaprasza Państwa na urlop pod gruszą. Koniecznie złotą!

Zachęcamy do sprawdzenia rozmieszczenia gospodarstw agroturystycznych, które zdobyły złotą gruszę, na mapie.

Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009